Obrazek obok tekstu

telefon: +48 600 700 152    e-mail:biuro@print-soft.pl

Comarch ERP Optima – najwyższej klasy program dla małej i średniej firmy


Comarch ERP Optima w chmurze to program w całości dostępny przez Internet, który upraszcza oraz automatyzuje zadania związane z ogólnym ewidencjonowaniem sprzedaży, prowadzeniem księgowości oraz kadr i płac, a także analizy bieżącej i historycznej sytuacji firmy.

Do systemu logujemy się za pośrednictwem przeglądarki internetowej (lub dedykowanej aplikacji ułatwiającej dostęp do programu), dzięki czemu praca na programie możliwa jest praktycznie z dowolnego miejsca.

Program dedykowany jest dla małych i średnich firm o różnych profilach działalności. Wraz z dodatkowym modułem funkcjonalnym oraz portalem iKsięgowość24, Comarch ERP Optima stanowi unikatowe na polskim rynku rozwiązanie do prowadzenia i promocji działalności biur rachunkowych oraz kancelarii doradztwa podatkowego. Wspólnie z dodatkiem Comarch ERP e-Sklep i portalem Wszystko.pl, program tworzy kompletne środowisko do prowadzenia handlu internetowego.

Z Comarch ERP Optima korzysta już ponad 60 tys. firm w Polsce, co czyni ten system najpopularniejszym rozwiązaniem klasy ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw w naszym kraju.

Dzięki Comarch ERP Optima:

 • wystawisz faktury
 • obsłużysz magazyn
 • zaksięgujesz dokumenty
 • naliczysz wypłaty
 • rozliczysz się z urzędami
 • poprowadzisz sklep internetowy lub bezpłatnie sprzedasz swoje towary w serwisie Wszystko.pl
e-sklep-ekrany-male.png

Kluczowe korzyści

Zawsze aktualne wersje oprogramowania - program zgodny z nowymi przepisami VAT

Nasi Klienci wykorzystują w codziennej pracy zawsze najnowsze i najbardziej aktualne wersje oprogramowania. Comarch, jako producent bierze na siebie odpowiedzialność nie tylko dostosowywania systemu do zmian w przepisach, ale również instalacji aktualnych wersji w sposób praktycznie niezauważalnie dla Klientów.

Dostęp do danych 24h/dobę z każdego miejsca na ziemi

Dzięki Comarch ERP Optima w modelu usługowym dostęp do danych jest możliwy 24h/dobę z każdego miejsca na świecie. Nasi Klienci mogą podejmować decyzje będąc w firmie, w domu, jak i w podróży. Wszystkiego czego potrzebują to komputer z dostępem do Internetu.

Przechowywanie danych w Comarch Data Center

Wszystkie przesyłane dane są szyfrowane zaawansowaną technologią, wykorzystywaną np. przez największe banki w usługach bankowości internetowej. Dodatkowo informacje przechowywane w centrum danych zabezpieczane są zarówno przed fizycznym jak i wirtualnym dostępem.

Opieka konsultantów Comarch

W razie jakichkolwiek pytań do dyspozycji Klientów pozostają konsultanci techniczni, z którymi można kontaktować się telefonicznie oraz drogą elektroniczną (e-mail).

Niskie wymagania sprzętowe

Do poprawnej pracy z Comarch ERP Optima w modelu usługowym wystarczy komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows XP (SP3) lub nowszym oraz przeglądarką Internet Explorer w wersji 8 lub nowszej.

Bezpieczeństwo danych


Klienci korzystający z naszych usług, powierzają opiece Comarch swoje cenne dane firmowe, dlatego absolutnym priorytetem jest zapewnienie im najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Comarch Data Center to nowoczesne i certyfikowane (m.in. ISO/IEC 27001:2005) centrum danych spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa. Nasze ośrodki znajdują się w Polsce oraz Niemczech, a planowane jest uruchomienie kolejnego na terenie Francji. Dane polskich przedsiębiorców w całości przechowywane są w Polsce, co jest istotnym wyróżnikiem na tle konkurencyjnych rozwiązań, korzystających z centrów danych w innych krajach (w szczególności poza terytorium UE) oraz co z tego wynika - podlegającym ustawodawstwu tych państw, co często jest sprzeczne z polskimi regulacjami dotyczącymi przechowywania danych osobowych.

 1. Dane Klientów przechowywane są w Centrum Danych jednocześnie na kilku niezależnych serwerach, które są wyposażone w profesjonalne systemy podtrzymywania napięcia w razie awarii sieci energetycznej.
 2. Dane wszystkich Użytkowników Comarch ERP Optima w modelu usługowym kopiowane są w cyklu 24-godzinnym (procedura wykonywania kopii bezpieczeństwa baz danych jest opisana w regulaminie usługi).
 3. Centrum Danych jest fizycznie chronione przed nieupoważnionym dostępem i czynnikami zewnętrznymi.
 4. Wykorzystywany jest silnik baz danych Microsoft SQL Server, z którego korzystają największe firmy na świecie, takie jak banki czy firmy ubezpieczeniowe.
 5. Dane Klientów zabezpieczone są przed ewentualną ingerencją z zewnątrz oraz nieautoryzowanym dostępem wewnątrz sieci przez zastosowanie ścian ogniowych (ang. firewall).
 6. Stosujemy nowoczesną technologię kryptografii - dane są szyfrowane przy użyciu 128-bitowego klucza SSL (Secure Socket Layer), dzięki czemu są nie do przechwycenia przez osoby nieupoważnione.

Dodatkowe możliwości:

Cennik

Miesięczna opłata
abonamentowa za użytkownika
(PLN netto)
Finanse i rozliczenia (Kasa/Bank Plus)
bezpłatnie
Wystawianie faktur (Faktury)
15
Fakturowanie oraz pełna obsługa magazynu
(Handel Plus)
69
Zarządzanie relacjami z klientem (CRM Plus)
29
Analizy i raporty (Analizy BI)
79
Książka Przychodów i Rozchodów
(Księga Podatkowa)
35
Ewidencjonowanie środków trwałych (Środki Trwałe)
29
Pełna księgowość (Księga Handlowa Plus)
89
Obsługa kadrowo-płacowa (Płace i Kadry Plus)
69
Zarządzanie czasem pracy i urlopami (e-Pracownik)
39
Pulpit Menadżera
79
Obieg Dokumentów
39
Szybka sprzedaż detaliczna (Detal)
49
Obsługa zleceń serwisowych (Serwis)
49
Własny sklep internetowy (e-Sklep)
od 59
Sprzedaż w serwisie Wszystko.pl
bezpłatnie
99
>START Mała Firma
(Kasa/Bank Plus, Faktury, Księga Podatkowa)
35
START Firma
(Kasa/Bank Plus, Handel Plus, CRM Plus)
85
e-Handel (Kasa/Bank Plus, Handel Plus, e-Sklep)
149
Regulamin
Zobacz dokument
Biuletyn techniczny
Zobacz dokument
Zobacz pełny cennik i zasady handlowe
Zobacz dokument

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.